چرا درب های چوبی را انتخاب کنیم؟

درهای چوبی: جامد یا مهندسی؟
قبل از اینکه به مزایا و معایب درب چوبی بپردازیم، توضیح این نکته مفید است که دو نوع اصلی درب چوبی موجود است: چوب جامد و چوب مهندسی شده.

درب های چوبی جامد از یک تکه چوب یا چند تکه از همان انواع چوب ساخته می شوند. سپس آنها را با اتصالات خاصی به هم می چسبانند تا یک برگ درب بزرگ و محکم ایجاد کنند.

چوب مهندسی شده دارای یک لایه بیرونی و یک لایه داخلی است. لایه بیرونی (یا روکش) از یک قطعه چوب گران‌تر و جذاب‌تر ساخته شده است در حالی که لایه داخلی از انواع چوب‌ها تشکیل شده است تا ساختاری محکم از مرکز ایجاد کند.

از آنجایی که درهای مهندسی شده از مقدار کمتری چوب با کیفیت بالا استفاده می کنند، نسبت به درهای چوبی جامد ارزان تر هستند – اما کدام درب بهتر است؟

در بیرون، زیبایی شناسی بسیار شبیه است. از آنجایی که یک درب مهندسی شده را می توان در انواع چوب ها روکش کرد، تقریباً می تواند به هر سبکی برای خانه شما دست یابد. درب های مهندسی شده به دلیل ساخت و ساز پیشرفته شان تاب نخورده و می توانند از نظر حرارتی کارآمدتر از درب های چوبی جامد باشند. از طرف دیگر، تعمیر درب های چوب جامد می تواند بسیار ساده تر باشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله ما در مورد انتخاب درب مناسب را بخوانید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.