سس تند دلپذیر سبب لکنت زبان کودکی شد!

هزاران سال است که انسان ها از فلفل تند و سایر گیاهان تند استفاده می کنند.

ساکنان مکزیک، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی بیش از 6000 سال است که از فلفل تند و سس تند دلپذیر استفاده می کنند.

امروزه سس تند چیلی سس فلفل قرمز به خانواده سس هایی گفته می شود که با استفاده از فلفل درست می شوند. معمولاً انواع سس فلفلی بنا به دلایلی طعم تند قابل توجهی دارند.

وجود طعم تند که از مقادیر کم و قابل تحمل شروع می شود و تا مرحله سوزش کامل دهان را شامل می شود، می تواند به دلیل وجود فلفل سبز یا فلفل تند، فلفل قرمز تند و یا عوامل دیگر باشد.

سس فلفل نام گروهی از سس ها با طعم اغلب تند است. مواد تشکیل دهنده سس فلفل مهم نیست  آنچه مهم است تند بودن آن است و به همین اندازه به آن سس فلفل گفته می شود.

سس فلفل در تمام کشورهای دنیا تهیه می شود و طرفداران خود را دارد.

هر منطقه جغرافیایی با توجه به طعم و مزه و مواد اولیه خود، سس فلفل را به روش خاصی تهیه می کند. این تنوع در طرز تهیه سس فلفل، مجموعه بسیار متنوعی از روش های تهیه سس فلفل را ایجاد کرده است.

برخی از انواع سس فلفل عبارتند از:

  • سس فلفل سبز تند
    سس فلفل قرمز تند
    سس فلفل تاکو
    سس فلفل چیلی
    سس فلفل قرمز ترکی

سس فلفل سبز تند نوعی سس تند است که در آن از فلفل چیلی تازه یا فلفل تند استفاده می شود.

علاوه بر این، نکات مفید دیگری در زمینه سس فلفل نیز در اینجا مورد بحث قرار می گیرد. پس با ما همراه باشید تا با سس فلفل بیشتر آشنا شوید و بتوانید در خانه نمونه های خوشمزه سس فلفل درست کنید.

طی دهه‌ها مبادله بین اسپانیا و پرتغال در قرن شانزدهم، گونه‌های فلفل آمریکایی در سراسر اروپا، آفریقا و آسیا گسترش یافت و جهش‌های ژنتیکی با استفاده از انواع فلفل پیدا شد.

اولین بطری تجاری سس فلفل در سال 1807 در ایالات متحده معرفی شد.در صنعت سس تند، نام اولین برند شناخته شده ای که در سال 1868 معرفی شد، تاباسکو است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.