ساختمان ها زیباتر از ساختمان هایی هستند که من به آنها عادت کرده ام

دیاراسوبا موری، 23 ساله، به ساخت مدرسه ای از آجرهای پلاستیکی بازیافتی در اودین، در شمال غربی ساحل عاج کمک می کند، جایی که یونیسف از دولت برای ساخت کلاس های درس به روشی جدید و نوآورانه حمایت می کند.

موری دور از مدرسه ای که می سازد زندگی نمی کند.

“این ابتکار آجر گری نما باعث خوشحالی من است.

این عالی است که به ما جوانان این فرصت را می دهیم که در چنین پروژه خلاقانه ای شرکت کنیم که به نفع جامعه ما باشد.

این ساختمان ها زیباتر از ساختمان هایی هستند که من به آنها عادت کرده ام و شنیده ام که دوام بیشتری دارند. نسبت به آنهایی که از مواد سنتی مانند بتن ساخته شده اند.” موری می گوید.

در ساحل عاج، یونیسف با یک شرکت کلمبیایی به نام Conceptos Plasticos برای ساخت کلاس‌های درس با آجر گری دامغان، مستراح و واحدهای ذخیره‌سازی بهداشتی با مصالح ساختمانی ساخته شده از زباله‌های پلاستیکی همکاری کرد.


در ساحل عاج، مدرسه برای کودکان 6 تا 16 ساله اجباری است، اما هنوز بیش از 1.6 میلیون نفر به مدرسه نمی روند. بچه‌ها به دلایلی به مدرسه نمی‌روند، از جمله اینکه مدرسه‌ها خیلی دور از محل خروجشان هستند آجر فشاری قرمز سوراخ دار و کلاس‌های درس شلوغ است.

از طریق این پروژه نوآورانه آجر فشاری نما، یونیسف به دنبال راه‌های بهتری برای ایجاد کلاس‌های درس بیشتر برای رفع این مانع برای آموزش است و در عین حال به جوانان کمک می‌کند تا با یادگیری مهارت‌های جدید زندگی بهتری داشته باشند.
60 درصد از جمعیت عاج زیر 25 سال سن دارند. بسیاری از جوانان بی مهارت هستند و برای یافتن شغل مناسب به ویژه در داخل کشور تلاش می کنند.
  • منابع:
    1. The hands that build the recycled plastic bricks classroom

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.