راهنمای انتخاب بهترین کفش برای پاهای بزرگ

در اینجا نحوه یافتن بهترین کفش برای پاهای گشاد آورده شده است. اگر پاهای پهن دارید، به کفش های پهن نیاز دارید. اما هر ارائه دهنده کفشی کفش های پهن ارائه نمی دهد. در اینجا مواردی است که هنگام خرید کفش باید در نظر داشته باشید.

کفش مناسب پاهای بزرگ و کوچک

سایز کفش ها

آیا کفش های شما به درستی جا می شوند؟ شما احتمالاً فرض می کنید که آنها انجام می دهند. اما بسیاری از افراد کفش پاشنه سه سانتی شیک با سایز اشتباه می پوشند. در واقع، یک مطالعه در ژوئیه 2018 در مجله تحقیقات پا و مچ پا نشان می دهد که تنها حدود یک سوم افراد کفش هایی می پوشند که به درستی مناسب باشد.

و اغلب، کفش ها دارای طول مناسب اما عرض نامناسب هستند. مطالعه فوق همچنین نشان داد که 64 درصد افراد کفش های خیلی باریک می پوشند.

اگر پاهای گشاد دارید، پوشیدن کفش مناسب می تواند شما را از درد و آسیب نجات دهد، به خصوص اگر ورزشکار هستید. دوندگان، بازیکنان بسکتبال، ورزشکاران دو و میدانی و دیگران استرس قابل توجهی بر پاهای خود وارد می کنند، بنابراین مراقبت خوب از آنها ضروری است.

حتی اگر فکر می‌کنید کفش‌هایتان به درستی جا می‌شوند، ممکن است چند دقیقه وقت بگذارید تا بفهمید که آیا پاهایتان گشاد است یا نه، سپس مطمئن شوید که بهترین کفش‌ها را برای ورزش یا فعالیت خود تهیه می‌کنید.

پاهای پهن تر به دنبال کفش های پهن تر است
کفش‌هایی که برای قرار دادن پای پهن‌تر طراحی شده‌اند، معمولاً ساختار پاشنه‌ای مشابه کفش‌های استاندارد دارند، اما دارای جعبه پنجه بزرگ‌تر، عرض جلوی پا و گاهی اوقات عمق بیشتری هستند.

کفش‌ عروسک پهن ممکن است ویژگی‌های دیگری داشته باشند که می‌خواهید، مانند بالشتک فوم، مواد با کیفیت بالا (روی‌های چرمی در کفش‌های کتانی یا رویه‌های مشبک تنفسی در کفش‌های دویدن) و پشتیبانی از قوس.

چه در حال خرید آنلاین یا رفتن به یک فروشگاه باشید، چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا مطمئن شوید کفشی پهن می‌خرید که پای شما را راحت نگه می‌دارد و در عین حال مزایای عملکردی را که به آن وابسته هستید را ارائه می‌کند.

اهمیت مراقبت از پا و انتخاب کفش مناسب • فیزیوتراپی بهروزی

چگونه بهترین کفش را برای پاهای پهن پیدا کنیم؟

1. بعداً در روز خرید کنید
پاهای شما در طول روز گشادتر می شوند. همچنین اگر زیاد راه بروید ممکن است خسته و حساس تر شوند. اگر بتوانید زمانی که پاهایتان در این شرایط نه چندان عالی قرار دارند، کفش بپوشید، احتمالاً تفاوت های کوچکی را در تناسب مشاهده خواهید کرد.

اما این مسائل کوچک می توانند بعد از پوشیدن کفش های خود در یک دوره طولانی یا در طول جلسات تمرینی دو روزه بزرگتر شوند. به عنوان مثال، اگر جعبه پنجه یک کفش دویدن کمی در فروشگاه احساس می‌کند، ممکن است زمانی که مایل‌ها را بالا می‌برید، سفت‌تر شود – تا حدی که دردناک باشد.

2. انتخاب جوراب خود را در نظر بگیرید
هنگام خرید یک جفت کفش، همیشه جورابی را که قصد دارید در طول تمرین بپوشید بپوشید. به عنوان یک ورزشکار، ممکن است چندین جوراب مختلف ورزشی برای انواع مختلف تمرین داشته باشید.

برای تناسب بهینه کفش پاشنه سه سانتی، کفش‌های جدید بالقوه را با هر (و همه) جورابی که می‌خواهید بپوشید، امتحان کنید. به عنوان مثال، یک جوراب فشاری پای شما را در کفش لاغرتر می‌کند، اما یک جوراب پشمی به فضای بیشتری نیاز دارد.

3. ارتز خود را بیاورید
اگر از ارتزهای سفارشی یا کفی های خریداری شده در فروشگاه استفاده می کنید، هنگام خرید کفش آنها را همراه داشته باشید. بسته به نوع ارتوزی که می پوشید، می تواند تناسب کفش را به شدت تغییر دهد.

معمولاً کفی کفش را برداشته و آن را با یک ارتز کامل پا جایگزین می‌کنید. اما ارتز تقریباً همیشه ضخیم‌تر از کفی است که همراه با کفش ارائه می‌شود، بنابراین مهم است که کفش‌ها را امتحان کنید و آن‌ها را با کفی یا ارتوزی که قصد استفاده از آن را دارید امتحان کنید.

4. هر دو پا را مناسب کنید
این ممکن است واضح به نظر برسد، اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام جفت را بخرید، هر دو کفش را امتحان کنید. این غیرمعمول نیست که افراد یک پای خود را پهن تر یا بلندتر از پای دیگر داشته باشند. در این صورت، ممکن است لازم باشد کفشی را بخرید که مناسب پای بزرگتر باشد.

اما از آنجایی که پوشیدن یک صندل چرم مردانه نامناسب روی پای کوچک‌تر نیز ایده‌آل نیست، برخی از ورزشکاران هر بار که کفش جدید می‌گیرند، دو جفت کفش می‌خرند.

در برخی موارد محدود، مانند ورزشکارانی که حداقل سایز پاهایشان 1.5 است، نایک سایزهای کفش اسپلیت را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر با Nike تماس بگیرید.

5. مقایسه بصری انجام دهید
قبل از اینکه کفش بپوشید، آنها را کنار پای خود قرار دهید و عرض کفش را با پهنای پای خود مقایسه کنید. کفش باید کمی پهن تر به نظر برسد. در حالی که پای شما ممکن است بتواند به کفشی که باریک به نظر می رسد فشار دهد، اما فضایی برای حرکت راحت نخواهد داشت.

اگر کفش برای پای شما خیلی کوچک به نظر می رسد، عرض دیگری بخواهید. معمولاً کفش چرم بزی پهن حدود 1 سانتی‌متر از مدل با عرض معمولی و کفش‌های فوق‌گشاد حدود 1 سانتی‌متر پهن‌تر از کفش‌های پهن هستند.

6. آنها را برای تست درایو ببرید
هنگام خرید هر کفشی، باید آن را در فروشگاه یا خانه امتحان کنید (اگر خرید آنلاین یا فروشگاه اجازه می دهد). کفش‌ها ممکن است در فروشگاه احساس خوبی داشته باشند، اما پس از یک یا دو مایل در پیاده‌رو، ممکن است پاهای شما شروع به جیغ زدن برای تسکین کنند.

خرید اینترنتی کفش برای پاهای کوچک یا بزرگ - مجله‌ی دیجی‌استایل

کفش ایمنی ملی

برخی از فروشگاه های در حال اجرا دارای تردمیل در محل هستند تا بتوانید قبل از خرید کفش خود را تست کنید. دیگران ممکن است به شما اجازه دهند تا برای یک تست در فضای باز بروید. اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید، بررسی کنید که برند دارای خط‌مشی برگرداندن است که به شما امکان می‌دهد حتی پس از یک دوره آزمایشی کفش‌ها را برگردانید.

در نهایت، به یاد داشته باشید که اندازه پاهای شما ممکن است با افزایش سن تغییر کند. حتی اگر سال‌ها از کفش‌های یک سایز استفاده کرده‌اید، هوشمندانه است که هر چند سال یک بار پای خود را آنالیز و اندازه‌گیری کنید تا مطمئن شوید که بهترین کفش را برای خود می‌خرید.

چگونه در خرید کتونی مناسب برای پاهای پهن پیدا کنیم؟

چگونه بفهمم پاهایم پهن است؟
در مقطعی از زندگی‌تان، احتمالاً به یک فروشگاه کفش رفته‌اید که در آنجا فروشنده‌ای از یک نوار لغزنده فلزی برای تعیین سایز کفش شما (معروف به دستگاه برانوک) استفاده کرده است.

اما امروزه، اکثر ما کفش‌ها را بر اساس سایز و اندازه‌ای که همیشه خریده‌ایم، آنلاین می‌خریم. پس چگونه باید بفهمید که پاهایتان پهن است؟

یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از یک برنامه گوشی هوشمند (مانند برنامه نایک) است که کل پای شما را اسکن می‌کند، کل ساختار پای شما را نقشه‌برداری می‌کند، نقاط داده را در 13 مکان جمع‌آوری می‌کند و در چند ثانیه به شما نتایج می‌دهد.

همچنین می توانید پاهای خود را با یک متر (یا خط کش)، یک خودکار و دو ورق کاغذ اندازه بگیرید:

کتونی اسپرت مشکی های خود را در بیاورید.
کاغذ را روی زمین بگذارید و روی آن بایستید.
طرح کلی پای خود را دنبال کنید.
فاصله را در عریض ترین قسمت پای خود (از روی توپ پا) اندازه گیری کنید.
برای پای دیگر نیز تکرار کنید.
هنگامی که اندازه گیری خود را انجام دادید، آن را با یک نمودار آنلاین مقایسه کنید تا مشخص کنید پای شما باریک، منظم، پهن یا خیلی پهن است.

به عنوان مثال، اگر یک کفش سایز 5 زنانه بپوشید و اندازه پای شما در پهن ترین قسمت 3 7⁄16 باشد، یک کفش با عرض متوسط ​​می پوشید. اگر اندازه آن 3 5⁄16 باشد، یک کفش باریک و اگر اندازه آن 3 9⁄16 باشد، یک کفش پهن می پوشید.

علل پهن بودن پا
عوامل مختلفی بر شکل پاهای شما تأثیر می گذارد. حتی اگر در اوایل زندگی پاهای باریک یا با عرض متوسط ​​داشته باشید، ممکن است بعداً متوجه شوید که به کفش های پهن نیاز دارید. اینها رایج ترین دلایلی هستند که چرا:
بونیون ها: این برجستگی های استخوانی و ناراحت کننده زمانی ایجاد می شوند که انگشت شست پا مجبور می شود به جای اینکه مستقیماً به سمت داخل خم شود. اگر به‌طور مداوم کفش‌هایی با سایز نامناسب بپوشید یا به بیماری‌هایی مانند آرتریت مبتلا باشید، ممکن است بون‌ها ایجاد شوند. انگشت چکشی و پینه پا نیز شرایطی هستند که ممکن است ایجاد شوند و نیاز به پوشیدن یک کفش پهن داشته باشند.
قوس های مسطح: شما می توانید قوس های تخت را به ارث ببرید یا ایجاد کنید. هنگامی که قوس پا فرو می ریزد، پاها پهن تر می شوند. افرادی که در تمام طول روز روی پاهای خود هستند ممکن است به مرور زمان دچار قوس های صاف شوند، به خصوص اگر کفش های بدون تکیه گاه قوس بپوشند.
احتباس مایعات: تورم می تواند در دوران بارداری یا در نتیجه تغییرات هورمونی قبل از قاعدگی رخ دهد. همچنین ممکن است هنگام مصرف برخی داروها یا در نتیجه شرایط پزشکی مانند نارسایی احتقانی قلب رخ دهد.
ژنتیک: برخی از افراد با پاهای پهن تری متولد می شوند. اگر والدین شما پاهای پهنی دارند، احتمالاً شما نیز چنین خواهید داشت.
بارداری: افراد معمولاً متوجه می شوند که پاهایشان در سه ماهه دوم و سوم بارداری بازتر می شود. در این مدت، هورمون ها به رباط ها اجازه می دهند کمی شل شوند و در نتیجه پاها کمی پهن تر می شوند.
چرا کفش های پهن بخریم؟
از آنجایی که هر تولیدکننده کفشی کفشی را در عرض های مختلف تولید نمی کند، در صورت داشتن پاهای پهن، ممکن است برای پیدا کردن کفش هایی با عرضی که نیاز دارید مشکل داشته باشید. در نتیجه، ممکن است وسوسه شوید که کفشی با عرض استاندارد بفشارید تا طرح مورد نظر خود را به دست آورید.

اما پوشیدن کفش با سایز نامناسب می تواند عواقبی از جمله درد، ناراحتی، تورم، تاول و درد قوس در کوتاه مدت داشته باشد. با گذشت زمان، بونیون، انگشت چکشی، میخچه، پینه، ناخن های رشد یافته، اعصاب فشرده، خارهای استخوانی و سایر مشکلات ممکن است ایجاد شود.

کفش نامناسب همچنین با سلامت پا در افراد مسن و افراد مبتلا به دیابت مرتبط است. هر دو گروه بیشتر از کفش‌های خیلی باریک استفاده می‌کنند و کسانی که دیابت دارند در معرض ابتلا به بیماری به نام نوروپاتی محیطی هستند که می‌تواند منجر به درد، زخم پا و قطع اندام تحتانی شود.

یک کفش مناسب نیز پیش نیاز راحتی و عملکرد مطلوب است. طبق مطالعه مارس 2020 از مجله علوم ورزشی و پزشکی، کفش‌های دویدن مناسب می‌توانند راحتی را بهبود بخشند، عملکرد مرتبط با دویدن را افزایش داده و به طور بالقوه آسیب را کاهش دهند.

علاوه بر این، بسیاری از کفش پارچه مازراتی دویدن برای ارائه مزایای خاصی مانند جذب ضربه یا پایداری طراحی شده اند. اما مطالعه جولای 2018 در مجله تحقیقات پا و مچ پا نشان داد که کفش اگر به درستی روی پا نباشد نمی تواند هدف مورد نظر خود را برآورده کند.

برای خرید اینترنتی کفش، چگونه باید سایز پا را اندازه گیری کنیم؟ | چرم سی سی

برای اینکه تمرین خود را در مسیر درست نگه دارید، پیدا کردن بهترین کفش برای پای خود می تواند به معنای تفاوت بین ماندن در بازی و نشستن در کناره باشد.

چگونه بهترین کفش را برای پاهای پهن پیدا کنیم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.